Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Zprávy

Hasiči v obřadní síni

h1
Před šedesáti lety přešla požární ochrana města Berouna do rukou profesionálního hasičského sboru. Tento významný mezník si zástupci Hasičského záchranného sboru z Berouna, Kladna a Hořovic připomněli 8. září v obřadní síni berounské radnice společně se starostou Ivanem Kůsem. Společnost jim dělali kolegové z polského Brzegu, z francouzského Arcachon a portugalského Aveira.

„Ve městech i na vesnicích stále fungují hasičské sbory nejen po zásahové stránce, ale ve smyslu spolkové činnosti. Hasiči jsou zkrátka solí naší společnosti,“ řekl na úvod Ivan Kůs a podotkl, že i přes veškeré změny ve společnosti zůstává autorita a prestiž hasičského řemesla stabilní.

Od partnerů přijal Ivan Kůs památeční dárky, mimo jiné i ručně zhotovenou keramiku, jejíž výroba trvala téměř půl roku, a poděkoval za vše, co pro nás tyto chlapi v modrých uniformách dělají: „Hasiči jsou nositeli ušlechtilých myšlenek, které jsou založené na principu solidarity, obětavosti a sounáležitosti. Proto si zaslouží obdiv nás všech.“ celý text

Zápis do kroniky města Beroun za rok 2015

foto
Ve středu 27.7.2016 podepsal starosta města Beroun Mgr. Ivan Kůs zápis do kroniky města Beroun za rok 2015. celý text