Beroun svolal schůzku kvůli rekonstrukci Plzeňské ulice

Na berounské radnici se konala schůzka týkající se rekonstrukce ulice Plzeňská, které se kromě vedení města účastnili zástupci realizační firmy a představitelé investora stavby, tedy Krajské správy a údržby silnic. Jedná se tedy o krajskou komunikaci, nikoli městskou, jak se někteří lidé mylně domnívají. Za prodlevy s termíny tak nemůže město,to se naopak snaží pomáhat investorovi s vyřízením všech povolení. Zástupci Berouna mimo jiné iniciovali i zmíněnou schůzku právě kvůli několika změněným termínům zahájení stavebních prací. Chtěli tak získat informace, proč k těmto průtahům dochází a kdy stavební práce skutečně začnou.

Během jednání vyplynulo, že realizační firma dosud nemá vyřízené dopravně inženýrské opatření (DIO), včetně značení objízdných tras, jak ukládá zákon. Projektant na místní odbor dopravy dosud nepředložil vyhovující dokumentaci včetně objízdné trasy po dálnici D5. „Firma se na schůzce zavázala předložit finální verzi DIO v takovém termínu, aby nejpozději do 1. května byla Plzeňská směrem na Králův Dvůr uzavřena a začaly samotné stavební práce,“ přiblížil výsledek páteční schůzky místostarosta Berouna Michal Mišina.

„Tento termín je v souladu i s usnesením zastupitelstev Berouna a Králova Dvora, která od 1. května budou poskytovat MHD zdarma,“ upozornil starosta Ivan Kůs.
Samotné staveniště bylo firmě předáno již 3. dubna. Realizační firma následně zahájila práce spojené s rekonstrukcí, konkrétně pokládku dešťové kanalizace podél silnice, takže nebyla omezena doprava.

Vytvořeno: 18. 4. 2018
Poslední aktualizace: 19. 4. 2018 07:36