Ceny města Beroun pro Marii Holečkovou a Karla Žáka

Ceny města Beroun pro Marii Holečkovou a Karla Žáka 1Slavnostní večer ke Dni vzniku samostatného československého státu je již neodmyslitelně spojen s předáváním Cen města Berouna. Letos se koná ve čtvrtek 19. října od 19 hodin v Kulturním domě Plzeňka.

„Jsem rád, že se veřejnost aktivně zapojuje a každým rokem přichází velký počet návrhů na udělení těchto cen,“ konstatoval starosta Berouna Ivan Kůs.

Výběr osobností nebo skupin, které nakonec při slavnostním večeru ceny získají, má ale svůj vývoj a postup. Nejprve se návrhy zabývá Letopisecká komise, následně Rada města a konečné slovo mají zastupitelé. Ti na svém zasedání z 13. září rozhodli, že Cenu města Berouna letos získají Marie Holečková a Karel Žák.

Mgr. Marie Holečková bude oceněna za její dlouhodobé aktivní a obětavé působení, kterým významně přispívá k hlubšímu poznání a tím i k vytváření pozitivního vztahu široké veřejnosti k městu Berounu, k jeho regionu a k vlasti. RNDr. Karel Žák, CSc. získá Cenu města Berouna za jeho dlouholeté vědecké dílo v oblasti geologie a přírodních jevů berounského regionu a za popularizaci výsledků svého díla, kterým významně šíří a propaguje dobré jméno města Berouna a jeho regionu nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Slavnostním večerem provede moderátorka Lenka Kuhar Daňhelová, úvodní slovo bude patřit RNDr. Václavovi Cílkovi, CSc. Vstoupí The moles wing orchestra a Acoustic Alliance. Do Kulturního domu Plzeňka zveme širokou veřejnost, vstup je zdarma.

Vytvořeno: 18. 10. 2017
Poslední aktualizace: 18. 10. 2017 12:22