Cvičení protipovodňové ochrany se koná 20. dubna a 16. května

Cvičení protipovodňové ochrany se koná 20. dubna a 16. května 1Starosta města rozhodl o konání pravidelného nácviku stavby protipovodňové ochrany, který se uskuteční ve dnech 20. dubna a 16. května.

Do cvičení se vedle krizového štábu, jehož součástí jsou Povodňová komise města Beroun a Povodňová komise obce s rozšířenou působností, zapojí také Vodovody a kanalizace Beroun, jejichž pracovníci zajistí instalaci čerpadel a uzavření kanalizačních šoupat, pracovníci AVE provedou montáž mobilních protipovodňových zábran, hasičský záchranný sbor poskytne jeřáb a městská policie bude řídit dopravu v oblasti.
První den cvičení 20. dubna je plánovaný zejména nácvik zahrazení horních a dolních branek s pomocí hasičského jeřábu, údržba dosedacího prahu branek, kterou zajistí hasiči s pomocí lezecké výstroje a kontrola těsnosti branek potápěčem.

Středa 16. května bude zaměřena na cvičení krizového štábu v terénu a na stavbu protipovodňové ochrany na levém břehu Berounky. Městská policie zajistí v ulicích Na Hrázi a Pod Haldou kontrolu zaparkovaných vozidel, které by mohly bránit v nácviku. Pracovníci Vodovodů a kanalizací Beroun budou simulovat čerpání vody a prověří funkčnost hradidlového uzávěru. „Vyzkoušíme i přesun lávky na Vrážském potoce,“ uvedla pracovnice krizového řízení a civilní obrany Petra Stančíková.

Cvičení se bude týkat také zapisovatelek, telefonistek a skupiny pro vyrozumívání, které budou provádět evidenční a dokumentační práce a v budově radnice proběhne zkouška elektrocentrály.

Do plánu akce je v úterý 15. května zahrnuto ještě cvičné informování obyvatel a majitelů nemovitostí v záplavových oblastech pomocí automatického vyrozumívacího systému se zpětnou vazbou a městským rozhlasem, ovládaným ze záložního pracoviště v budově bývalých kasáren.

Informace ke cvičení budou upřesněny na www.mesto-beroun.cz těsně před a ve dnech nácviku.

Vytvořeno: 23. 3. 2018
Poslední aktualizace: 26. 3. 2018 13:29