Dva ministři zahraničních věcí v Berouně

Ministr zahraničních věcí SRN Sigmar Gabriel si při své cestě do České republiky našel v programu místo také k návštěvě Berouna, kam přijel v sobotu 24. června před svým odletem domů. Jeho volba nebyla náhodná. Sigmar Gabriel pochází z Goslaru, které je více než čtvrt století partnerským městem Berouna.

Při prohlídce berounské radnice udivoval svými dokonalými znalostmi o vzájemné spolupráci obou měst. Do Berouna přijel v doprovodu ministra zahraničních věcí ČR Lubomíra Zaorálka a také 1. radního města Goslar Burkharda Sieberta, který patří k jeho blízkým přátelům.
Z berounské radnice odjela delegace na Gymnázium Joachima Barranda, kde čekala oba ministry beseda se studenty. Siegmar Gabriel si rovněž nenechal ujít zahájení světového poháru ve skateboardingu Grand Prix Beroun 2017, pozdravil se s hlavním organizátorem Tomášem Vintrem a s obdivem sledoval rozjížďky závodníků.

Vytvořeno: 25. 6. 2017
Poslední aktualizace: 25. 6. 2017 23:09