Febiofest přijíždí do Berouna

Po úspěšné pražské části vyrazil Febiofest 26. března do regionů a má za sebou prozatím festivalové ozvěny v Českých Budějovicích, Hradci Králové, Plzni, Chomutově, Děčíně, Jihlavě, Pardubicích, Kladně, Vsetíně, Mikulově a v Liberci. Ve čtvrtek 12. dubna dorazí i do Berouna. Tady se v kině Beroun mohou diváci těšit na výběr filmů z programové nabídky.

Regionální ozvěny Febiofestu odstartuje 12. dubna v 19:00 snímek ze sekce Central Park s názvem Tlumočník režiséra Martina Šulíka. Česko-slovensko-rakouská road movie představuje v hlavních rolích jako asketického Aliho Jiřího Menzela a jako požitkářského Georga Petera Simonischka. Dvojice starších pánů, kteří cestují za pravdou o minulosti, díky cestě pochopí své činy a přehodnotí svou identitu.

V pátek 13. dubna se mohou diváci od 16:30 těšit na film s názvem Nico, 1988 režisérky Susanny Nicchiarelli , který je věnován posledním letům života Nico, zpěvačky skupiny Velvet Underground a múzy Andyho Warhola. Příběh sleduje poslední turné Nico v 80. letech a její znovuzrození jako umělkyně, matky a ženy. Od 18:30 program nabídne úspěšný český dokument s názvem Archa světel a stínů režiséra Jana Svatoše. Jde o příběh lásky na první pohled, která vyústila v cestu do neprobádaných končin Afriky. Tu manželé Martina a Osy Johnsenovi natáčeli ve 20. a 30. letech 20. století. Dokument obsahuje unikátní archivní záběry z éry počátků kinematografie a na csfd.cz má v tuto chvíli 92%! Od 20:30 potom bude na programu milostné drama ze sekce Masters ovlivněné islámským terorismem Až na dno režiséra Wima Wenderse.

V sobotu 14. dubna je od 13:00 na programu rodinný snímek režiséra Arilda Fröhlicha podle předlohy oblíbeného severského autora s názvem Jo Nesbo: Doktor Proktor a vana času. Doktor Proktor se pomocí svého vynálezu – vany času – vydává do Paříže, aby znovu našel svou dávnou lásku a zabránil její svatbě s padouchem. Od 15:30 proběhne projekce nového českého filmu o přírodě Planeta Česko režiséra Mariána Poláka. Dokumentární snímek světového formátu objevuje nevšední detaily přírody „za humny“ a komentář k němu namluvil herec Kryštof Hádek. Festivalový výběr zakončí v 17:30 film ze sekce Světla severu, kriminální drama Miami režisérky Zaidy Bergroth, který je jakousi finskou variaci na drama Thelma a Louise o dvou sestrách, barových tanečnicích.

Vytvořeno: 10. 4. 2018
Poslední aktualizace: 10. 4. 2018 09:08