Knihovna připravila na březen novinku, půjčování her

Knihovna připravila na březen novinku, půjčování her 1Městská knihovna v loňském roce evidovala 3140 aktivních čtenářů. Podle slov ředitelky Hany Ludvíkové se tento počet oproti roku 2016 zvýšil, a to především zásluhou dětských čtenářů. „Zaznamenáváme trvalý nárůst dětských čtenářů, což nás těší. Proto se také berounská knihovna zapojila do nově vznikajícího projektu Bookstart, který je určen nejmenším dětem. Jeho cílem je výchova ke čtenářství,“ uvedla Hana Ludvíková.

Počet výpůjček v loňském roce dosáhl počtu 110 259. Čtenáři si mohou knihu rezervovat telefonicky, e-mailem nebo elektronicky přímo na webových stránkách knihovny. Městská knihovna se také otevřela novému fenoménu, audioknihám. „V loňském roce jsme se intenzivněji zaměřili na tuto oblast a setkali jsme se s velkým zájmem. V současnosti máme v nabídce téměř 300 audioknih, postupně ji budeme dále rozšiřovat,“ konstatovala Hana Ludvíková.

A přiblížila i další novinky, které knihovna pro čtenáře připravuje. „Na ministerstvu kultury máme podanou žádost o dotaci na půjčování elektronických knih. Pokud budeme s žádostí úspěšní, chtěli bychom nakoupit dvě čtečky a zajistit půjčování e-knih,“ uvedla ředitelka knihovny.

Další zajímavostí, která začne platit už od března letošního roku, je půjčování společenských her. „Nechali jsme se inspirovat jinými knihovnami, kde tato doplňková služba skvěle funguje. Doufáme, že bude zájem i u berounské veřejnosti,“ dodala Hana Ludvíková. Knihovna bude nabízet společenské hry pro děti, dospělé i celé rodiny.

Bližší informace o všech službách naleznou zájemci na webových stránkách Městské knihovny Beroun – www.knihovnaberoun.cz.

Vytvořeno: 1. 3. 2018
Poslední aktualizace: 1. 3. 2018 08:59