Mládežnické setkání - Cyklotour 2017

Cyklotour 2017Na začátku prázdnin se skupina žáků a studentů z partnerských měst Goslar a Beroun zúčastnila mládežnického setkání nazvaného Cyklotour 2017.

Cyklotour 2017Za českou stranu akci zajišťovala a dohlížela na berounskou výpravu koordinátorka partnerských vztahů Hana Tučková.  Během dvou týdnů společně zdolali mezi Berounem a Goslarem  570 km na kole, dalších 53 km ujeli kvůli vydatným srážkám vlakem a 40 km lodí.
Ve volných chvílích  účastníci hráli šachy, ping pong, míčové hry, karty, vědomostní hry, anglické verze detektivní hry Black stories. Aktivně  si navíc procvičili němčinu a angličtinu, pro některé to bylo první setkání s cizím jazykem v praxi.
Účastníci cykloutour navštívili také Drážďany, Českosaské Švýcarsko – Pravčickou bránu, soutěsky říčky Kamenice, Prahu. Dále si prohlédli například pohoří Harz, města Wernigerode, Thale, rekultivovanou uhelnou pánev Concordia See,  luteriánské město Wittenberg.  Při jízdě po úpatí hory Říp vyslechli legendu o praotci Čechovi, v Praze pamětihodnosti, zrcadlové bludiště na Petříně a vyzkoušeli šlapadla na Vltavě. V Berouně pak viděli medvědárium, rozhlednu na Městské hoře, Plzeňskou bránu, Husovo náměstí a „Park přátelství“. Projekt uzavřeli společným hraním bowlingu.
Závěrem akce účastníci vyhodnotili, co mezi námi leží a co nás spojuje:  podobná krajina i klimatické podmínky, mentalita, hravost, radost, soudržnost, důvěra k společné Evropské unii.

Vytvořeno: 2. 8. 2017
Poslední aktualizace: 7. 8. 2017 12:59