Přijďte přivítat průvod vévody Štěpána II. Bavorského

V sobotu 2. června v poledních hodinách projede Berounem poselstvo vévody Štěpána v doprovodu rytířů, jezdců, tanečnic a kejklířů. V každém městě a obci na trase průvodu bude připraveno slavnostní přivítání vévody Štěpána II. a doprovodný program. Berounská část průvodu proběhne za podpory města a MKC.

Vévoda Štěpán se svým doprovodem nejprve zavítá na Husovo náměstí, kde se pozdraví s veřejností, následně se průvod přesune do pivovaru Berounský medvěd, kde bude pokračovat dobově laděný doprovodný program, na který jste srdečně zváni. První den cesty zakončí na Tetíně, kde se pokloní památce svaté Ludmily. V neděli 3. června pak bavorské poselstvo vyrazí z Tetína přes Srbsko na Karlštejn vstříc Královskému průvodu císaře Karla IV., aby společně s ním uložil korunovační klenoty za pevnými zdmi hradu Karlštejna v Kapli sv. Kříže.

Novinkou letošního, již třetího ročníku Poselstva vévody Bavorského bude relikviářová truhla, inspirovaná středověkými ostatkovými relikviáři, ve které bude uložena replika lněné vyšívané látky, nalezené v hrobce sv. Ludmily. Tento relikviář svaté Ludmily, upomínající na jednu ze zakladatelek české panovnické dynastie a babičku svatého Václava, bude v průvodu slavnostně nesen na zdobených nosítkách s baldachýnem a vystavován na všech zastávkách poselstva.

Program poselstva vévody Bavorského v Berouně

Husovo náměstí

11:50 - slavnostní příjezd Poselstva vévody bavorského na Husovo náměstí před berounskou radnici

• slavnostní uvítání vévody Štěpána a jeho doprovodu purkmistrem města Berouna
  • bubenická show – Honorata
  • tanečnice
  • ukázky šermířského umění gardy vévody Štěpána II. - Honorata

pivovar Berounský medvěd

• 13:00 - slavnostní příjezd Poselstva vévody bavorského
  • slavnostní uvítání vévody Štěpána a jeho doprovodu
  • bubenická show – Honorata
  • tanečnice
  • ukázky šermířského umění gardy vévody Štěpána II. – Honorata
  • historická hudba Mirits
  • 15:00 - odjezd Poselstva vévody bavorského

Podrobné informace najdete také na webových stránkách https://pruvodkarlaiv.cz/

Výtvarná soutěž

Jak by asi vypadala timeline českých světců? Jaké události by se zúčastnila sv. Ludmila, koho by měl v přátelích sv. Václav, jaké stránky by lajkoval sv. Vojtěch? Vžijte se do role českého světce a zkuste mu vytvořit vlastní FB profil. Podmínky soutěže a možnost hlasování o nejpovedenějších projektech naleznete www.pruvodkarlaiv.cz v záložce „Soutěž“.

Vytvořeno: 9. 5. 2018
Poslední aktualizace: 11. 5. 2018 09:46