Rekonstrukce Plzeňské se s opravami na dálnici D5 nestřetne

Vedení města Beroun v závěru loňského roku zjistilo, že hrozí souběh termínů plánované rekonstrukce Plzeňské ulice a opravy dálnice D5 v úseku Beroun – Zdice. „Pro dopravu v Berouně budou mít práce na D5 zásadní vliv a souběh obou zmíněných oprav by znamenal naprostý kolaps. Proto jsme s ohledem na dříve podepsané společné memorandum kontaktovali v závěru loňského roku ministra dopravy Dana Ťoka s žádostí o odložení opravy na dálnici D5,“ upozornil starosta Berouna Ivan Kůs.

V „Memorandu o vzájemné spolupráci při řešení dopravní situace v aglomeraci Beroun – Králův Dvůr“ se Ředitelství silnic a dálnic již dříve zavázalo mimo jiné k tomu, že připravované zásadní investiční projekty na dálnici D5 bude předem konzultovat a koordinovat s oběma městy. V srpnu 2016 tento dokument na berounské radnici podepsali ministr dopravy Dan Ťok, ředitel provozního úseku Ředitelství silnic a dálnic ČR Pavol Pecha, starosta Berouna Ivan Kůs a starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Starosta Ivan Kůs se s žádostí o řešení situace obrátil na investora opravy D5 ministerstvo dopravy, konkrétně na ministra dopravy Dana Ťoka, místostarosta Michal Mišina se zase snažil najít oporu u investora rekonstrukce Plzeňské ulice Středočeského kraje, jmenovitě u hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové a radního pro dopravu Františka Petrtýla. V obou případech se zástupcům města podařilo nalézt společnou řeč.

„Nechceme, aby se v ještě horší variantě opakovala situace z roku 2016. Právě proto jsme rádi, že organizace investorů, které mají ve správě údržbu zmíněných komunikací, tedy Krajská správa a údržba silnic a Ředitelství silnic a dálnic našly vhodnou koordinaci obou staveb. Rekonstrukce Plzeňské ulice a oprava dálnice D5 se termínově nesetkají,“ uvedl místostarosta Berouna Michal Mišina.

Vedení města Beroun tak pokračuje v aktivní politice s investory dopravních staveb na území města, aby zabránilo zbytečným dopravním problémům. Díky aktivní spolupráci se Středočeským krajem, respektive Správou a údržbou silnic a SŽDC se například podařilo v minulém roce prosadit zkrácení plánované uzavírky mostu na Zavadilku z původních 9 měsíců na 4,5 měsíce.

Rekonstrukce Plzeňské ulice, která začne pravděpodobně v polovině dubna, bude sama o sobě představovat velký zásah do plynulosti dopravy v Berouně, což si vedení Berouna plně uvědomuje a připravuje patřičné kroky, které by měly zmírnit dopad na veřejnost.  „Koordinovaně s Královým Dvorem chceme zvýhodnit cestování městskou hromadnou dopravou s cílem zvýšit počet cestujících v MHD na úkor automobilové dopravy. Věřím, že rada a zastupitelstvo města tento návr podpoří. Po dobu opravy Plzeňské ulice prosíme veřejnost o trpělivost,“ uvedl Ivan Kůs.
„Odložili jsme také zavedení integrované dopravy spojené se změnou autobusových linek, které by nebylo vhodné zavádět v období rekonstrukce hlavní berounské dopravní tepny. Zároveň připravujeme regulační opatření včetně vhodných objízdných tras,“ dodal místostarosta Michal Mišina.

Vytvořeno: 16. 2. 2018
Poslední aktualizace: 3. 4. 2018 15:18