V kronice Berouna se uzavřela další kapitola, tentokrát s letopočtem 2016

V kronice Berouna se uzavřela další kapitola, tentokrát s letopočtem 2016 1Kronikářka Berouna Marie Kopřivová přinesla poslední červencový týden starostovi Ivanu Kůsovi k podpisu kroniku města s konečnými záznamy za rok 2016. Stejně jako v předchozích letech i tentokrát úvodní stránka patří originální kresbě jednoho z berounským malířů. Již potřetí za sebou se o tuto milou úlohu postaral Karel Souček.

V minulosti první stranu daného roku umělecky ztvárnili také Jiří Kahoun a Viktor Žabinský. Motivem každého obrazu je Beroun.

Kronika s údaji za posledních pět let je nyní uložena ve Státním okresním archivu v Berouně, kde si ji po domluvě může prohlédnout každý zájemce.

Vystavena bude při Dnech evropského dědictví přímo v budově radnice, kde bude přítomna i Marie Kopřivová. Ta převzala úlohu kronikářky města po svém zesnulém manželovi Jiřím Kopřivovi a této práci se svědomitě věnuje od roku 2011.

Vytvořeno: 27. 7. 2017
Poslední aktualizace: 28. 7. 2017 11:36