V plavecké soutěži měst skončil Beroun třetí

Beroun v plavecké soutěži měst v letošním roce obsadil třetí místo. Po letech, kdy v kategorii měst do 20 tisíc obyvatel pravidelně obsazoval první příčku, se už v minulém roce posunul na druhé místo. Letos berounští plavci nestačili na vítězné Kravaře a druhou Litomyšl.

Do plavecké soutěže se tentokrát v Berouně zapojilo celkem 346 lidí, tedy o 28 lidí méně než v minulém roce. Jejich úkolem bylo zaplavat sto metrů na čas libovolným způsobem. Za odměnu získali pamětní list a volnou vstupenku do Tipsport Laguny Beroun.

„Osobně jsem rád, že opět přišli občané podpořit naše město a patří jim za to velký dík. Viděli jsme mnoho skvělých výsledků a věřím, že se tato akce všem zúčastněným líbila,“ uvedl ředitel Berounské sportovní Antonín Marx.

Plaveckou soutěž měst si oblíbili i důchodci, kteří do bazénu chodí celoročně. „Plavání beru jako příjemné protažení těla. Je to sport, u kterého na věku nezáleží. Doporučuji ho všem důchodcům, udělají něco pro své zdraví a ještě se tu často sejde skvělá parta,“ vyzývá k návštěvě plaveckého bazénu jedna z účastnic plavecké soutěže.

Vytvořeno: 5. 10. 2017
Poslední aktualizace: 5. 10. 2017 10:48