Ve třídění odpadu berounští občané obhájili druhé místo

Ve třídění odpadu patří berounští občané obhájili druhé místo 1V soutěži My třídíme nejlépe obhájil Beroun druhou příčku. V kategorii měst nad 10 tisíc obyvatel ho v roce 2017 dokázaly přeskočit pouze Říčany. Do projektu, který pořádá Krajský úřad Středočeského kraje společně s autorizovanou obalovou společností EKO-KOM a.s., se ve 13. ročníku zapojilo celkem 1137 středočeských měst a obcí.

Třídění v Berouně má již dlouholetou tradici a jak statistiky dokazují, obyvatelé každým rokem vytřídí více odpadu. Ve sledovaném období od října 2016 do září 2017 obyvatelé Berouna do kontejnerů odevzdali přes 673 tun papíru, 294 tun plastů a 427 tun skla. Právě tato čísla Berounu zajistila druhé místo ve zmíněné soutěži. Ocenění převzal osobně místostarosta Michal Mišina. Současně místo vyhrálo finanční odměnu ve výši 40 tisíc korun.
„Tuto částku, kterou jsme v soutěži My třídíme nejlépe vyhráli, použijeme stejně jako v loňském roce na technické a estetické vylepšení kontejnerových míst,“ konstatovala vedoucí odboru životního prostředí Jitka Ciroková. Celkové výsledky a další informace k soutěži najdete na www.mytridimenejlepe.cz.

Vytvořeno: 24. 1. 2018
Poslední aktualizace: 24. 1. 2018 08:09