Z ulic postupně mizí graffiti

Od poloviny srpna do konce října nechal Beroun odstranit graffiti na vybraných objektech v majetku města. „V rámci antigraffiti programu se odstranily graffity například na Jungmannově základní škole, kde byla situace nejhorší. Dále byla vybraná zeď u letního kina, Domov penzion pro seniory, mateřská škola Drašarova, kaple Panny Marie Bolestné, dopravní a dětská hřiště a například lávka přes Berounku,“ konstatoval za odbor investic a majetku Jakub Zelinka.

Na vyčištění objektů je z rozpočtu vyčleněno 500 tisíc korun, tato částka ale nakonec může být nižší, protože část nákladů bude hrazena z pojistky.

Město Beroun by chtělo některé vybrané objekty chránit antigraffiti nátěrem. Uvažuje se například o průchodu u Pakostova parku, nebo o lávce přes Berounku.

Aby se zamezilo ničení soukromého a veřejného majetku mimo jiné i před sprejerstvím, obrátili se radní v roce 2016 s žádostí o pomoc na veřejnost. Ti v případě, že jsou svědci vandalismu, mají neprodleně kontaktovat policii.  „V případě, že informace oznamovatele povede až k potrestání pachatele, je město Beroun připraveno oznamovateli poděkovat formou vyplacení finanční odměny,“ uvedl starosta Ivan Kůs. Několik občanů již na tuto výzvu reagovalo a díky jejich pozornosti se podařilo sprejery dopadnout. Město Beroun tak splnilo svůj slib a vyplatilo finanční odměnu.

Dalším krokem, jak zamezit sprejerství na soukromých a veřejných objektech, je vytvoření tzv. legálních ploch. I s tím město počítá. V současné době se hledají vhodné lokality, které by k tomuto účelu mohly sloužit.

Vytvořeno: 6. 11. 2017
Poslední aktualizace: 6. 11. 2017 09:37