Za odkládání velkoobjemového odpadu u popelnic čeká muže pokuta

Za odkládání velkoobjemového odpadu u popelnic čeká muže pokuta 1Městská policie proto v rámci své pravidelné činnosti kontroluje i nepořádek kolem kontejnerových stání především na sídlištích. Často zde lidé totiž zakládají černé skládky. Velkoobjemový odpad totiž k popelnicím nepatří, občané tak porušují zákon a městskou vyhlášku.

U kontejnerů se často objevuje suť, překližky a další stavební materiál z rekonstrukce bytu, ale i nábytek. V listopadu se strážníkům podařilo dopadnout muže, který u kontejneru na Třídě míru odkládal staré postele. Muže nyní čeká správní řízení, ve kterém za porušení obecně závazné vyhlášky o nakládání s odpadem může dostat pokutu až ve výši 50 tisíc korun. Velkoobjemový odpad mohou lidé odvézt sami do Ekodvora nebo si zajistit odvoz, který nabízí společnost AVE.cz.

Vytvořeno: 30. 11. 2017
Poslední aktualizace: 30. 11. 2017 09:44