AKTUALIZOVÁNO/ Apokalypsa na jižní Moravě: Beroun chystá pomoc, na transparentní účet může zaslat peníze každý z nás

Apokalypsa na jižní Moravě: Beroun chystá pomoc, na transparentní účet může zaslat peníze každý z nás 1Vyjadřujeme podporu lidem na jižní Moravě, které ve čtvrtek 24. června zasáhlo ničivé tornádo. Apokalyptické záběry z postižených oblastní nemohou nechat nikoho z nás lhostejnými.

Pokud kdokoli z vás, milí spoluobčané, chce podpořit obyvatele ze zasažených obcí a měst, přinášíme vám přehled, kam je možné již v tuto chvíli posílat finanční dary. Prostřednictvím níže uvedených organizací je pomoc koordinovaná a zaručuje rychlý přísun financí do postižené oblasti:

Diecézní charita Brno

Transparentní účet: 4211325188/6800, dary posílejte s variabilním symbolem 2002.

Dárcovské SMS:  Ty je možné podle výše příspěvku ve tvaru "DMS DCHB 30", "DMS DCHB 60" nebo "DMS DCHB 90" posílat na telefonní číslo 87777.

Adra

Transparentní účet je 66888866/0300. Peníze zasílejte s variabilním symbolem 390

Český červený kříž

Transparentní účet 333999/2700 s variabilním symbolem 2101.

Diakonie Českobratrské církve evangelické

Transparentní účet2100691426/2010

Jak finančně pomoci se dozvíte také na stránkách Nadace Via nebo na dárcovské platformě Znesnáze21.

Pomoc pro zasaženou jižní Moravu budou na svém středečním jednání řešit i radní města Beroun. „Navrhnu uvolnit pro pomoc lidem ze zasažených obcí částku ve výši 20 tisíc korun. Jedná se o maximální možnou částku, kterou můžeme v tuto chvíli věnovat. Vyšší obnos již musí schvalovat zastupitelstvo města,“ vysvětlila starostka města Beroun a dodala: „V myšlenkách jsme s lidmi, kteří museli prožít nepředstavitelné peklo. Nechce se věřit, že záběry, které sledujeme v televizi a na internetu, pocházejí z naší republiky.“

Vedení města Beroun aktivovalo i krizovou pracovnici, která je pověřena sledovat situaci a  koordinovat pomoc. V případě potřeby je město připraveno poskytnout humanitární pomoc postižené oblasti z vlastních zásob krizového řízení.

Vytvořeno: 25. 6. 2021
Poslední aktualizace: 25. 6. 2021 11:12