AKTUALIZOVÁNO: Dejte si pozor na klíšťata, vyhýbejte se vysoké trávě!

Dejte si pozor na klíšťata, vyhýbejte se vysoké trávě! 1Po teplé zimě se v přírodě rozmnožila klíšťata, proto je potřeba mít se na pozoru a chránit sebe i psy, se kterými vyrážíte na procházku do parků či do volné přírody. Nezapomínejte používat repelenty, klíšťat je opravdu extrémní množství. To dokazuje i nepříjemná příhoda jedné turistky, která nám zaslala fotky pořízené v Berouně. Během chvíle, kdy vstoupila do trávy, měla prý na sobě desítky klíšťat. Dokazuje to i fotografie jejího trička. Město okamžitě začalo jednat s majitelem trávníku, který slíbil, že hned následující den vysokou trávu poseče.

Proto apelujeme na občany, aby se v této době vyhýbali místům, kde lze výskat klíšťat předpokládat. Jedná se především o plochy s vysokou trávou. Seče v Berouně postupně probíhají, raději si pro procházky vybírejte lokality, kde se již trávník posekaný nebo choďte po zpevněných cestách. Město zároveň s odborníky řeší možnost plošné deratizace.

Aktuální předpověd výskytu klíšťat na území České republiky najde ZDE.

Vytvořeno: 27. 5. 2020
Poslední aktualizace: 28. 5. 2020 09:01