AKTUALIZOVÁNO: Informace k rekonstrukci plynového potrubí na Velkém sídlišti

Vedení města Beroun není spokojeno s dosavadním průběhem rekonstrukce plynového potrubí, které nyní probíhá na Velkém sídlišti. Vychází jak z vlastních poznatků, tak z postřehů veřejnosti, která se obrací na radnici.

„Vedením realizační firmy jsme byli na začátku ubezpečeni, že všechny práce budou probíhat po vzájemné dohodě, ale bohužel tento slib nebyl dodržen. Proto jsme pozvali zástupce firmy na novou schůzku, která proběhla v úterý 23. června. Zde jsme se mimo jiné dohodli na pravidelných kontrolních dnech, na kterých budou přítomni zástupci městského úřadu,“ uvedl místostarosta Michal Mišina.

Od začátku vedení města řešilo s realizační firmou problémy kvůli způsobu, jakým stavba probíhá. Jednalo se například o frézování chodníku ve Švermově ulici, nedostatečné označení a ohrazení výkopů nebo poničení velké plochy trávníku v Košťálkově ulici. Zde navíc stavební stroje rozjezdily vzrostlou trávu, kterou firma nenechala předem posekat, takže obnova celého prostranství bude mnohem složitější. Podle smlouvy musí firma po skončení prací uvést vše do původního stavu, včetně opravy celé šíře chodníku nebo obnovy trávníku. Jak vedení města zdůraznilo, na dodržení smlouvy bude důsledně trvat.

Některým problémům nebo zbytečným zásahům do zeleně se ale podařilo městu včas zabránit. Například se podařilo dojednat, že z původně 17 stromů, které měly být kvůli stavbě pokáceny, se tento počet snížil jen na tři. Celkem 14 stromů se tedy podařilo zachránit a za tři pokácené bude provedená náhradní výsadba.

Stavební práce nyní probíhají především v ulicích Košťálkova a Švermova, ale brzy se přesunou do dalších lokalit. Přesný harmonogram prací najdete v přiložených tabulkách.

Vytvořeno: 26. 6. 2020
Poslední aktualizace: 29. 6. 2020 10:48