Aktuálně: Poruchy na veřejném osvětlení a jejich řešení

Poruchy veřejného osvětlení, které v posledních týdnech trápí občany, řeší vedení města Beroun ve spolupráci se společností AVE. Poslední jednání se zástupci AVE se uskutečnilo v prosinci, kde se mimo jiné nastavila i konkrétní spolupráce, která má vést k rychlejšímu řešení oprav.

Od této schůzky se již řada oprav realizovala. Řešily se například kabelové poruchy v ulicích Hrdlořezy, Karla Čapka, Havlíčkova a Hostímská. V ulici Plzeňská a na mostě TGM bylo nataženo provizorní venkovní elektrické vedení. Postupně elektrikáři společnosti AVE měnili i jednotlivá svítidla, a to v ulicích Lidická, Bratří Nejedlých, Plzeňská, Třída Míru, Havlíčkova, Tyršova, Okružní a Bezručova, Za Kovárnou, Pod Vinicí, Karlova, Pod Dědem, Za Městskou horou, dále pak na Husově náměstí a před kruhovým objezdem na nádraží. Pracovníci současně odstraňovali závady na horním vedení ve Škroupově ulici a v lokalitách Jarov a Hostím. Ve Škroupově a Kollárově ulici byly také instalovány stožáry.

Nyní se pracuje na kabelových poruchách na Husově náměstí, Hrdlořezech a v Lidické, kde v pátek vyhořel rozvaděč. První dvě uvedené poruchy budou dle vyjádření AVE dokončeny ještě v průběhu víkendu. Oprava v Lidické ulici je závislá na dodávce spojek, které by měly být kompletně k dispozici nejpozději v pondělí.

AVE od pondělí navíc na opravy veřejného osvětlení nasadí další tým elektrikářů.

Představitelé města Beroun děkují občanům za trpělivost, ale také za jejich podněty a hlášení poruch. Obyvatelé mohou využít linku pro hlášení poruch: 603 250 614.

Vytvořeno: 4. 1. 2019
Poslední aktualizace: 17. 1. 2019 07:12