Beroun „doplatil“ na to, že je v třídění odpadu mezi nejlepšími

Beroun bohužel nedostane dotaci na nákup popelnic na tříděný odpad pro rodinné domy, tzv. systém od domu k domu. O zájmu veřejnosti o tento systém likvidace a svozu tříděného odpadu jsme se přesvědčili formou ankety, která probíhala na webových stránkách města i tištěnou formou v Radničním listu.  Anketa, která probíhala od srpna do října loňského roku, potvrdila velký zájem občanů o toto řešení. Na základě toho byl zpracován projekt na pořízení příslušných nádob na odpady do rodinné zástavby, se kterým jsme usilovali o finanční dotaci na jeho realizaci. Jak jsme byli ale nyní informováni, projekt nebyl zatím schválen k financování.

„Chtěli jsme znát důvody, proč naše žádost nebyla schválena. Dozvěděli jsme se, že příčinou „neúspěchu“ je množství projektů, které byly podány ke konci projektového období, a také to, že město Beroun má již v současnosti nadstandardní výsledky v třídění a výtěžnosti, a proto realizace projektu nepřinese tak vysoké procentní navýšení výtěžnosti tříděných odpadů jako u obcí s nižší úrovní třídění,“ uvedla starostka Soňa Chalupová. Zkrátka jsme v tomto případě doplatili na to, že Beroun je v třídění na špičce v celé České republice, jak dokazuje i množství ocenění, které získáváme.

Jeden neúspěšný projekt nás jako občany nemůže zastavit v tom, že se budeme i nadále snažit jít příkladem všem ostatním a správně třídit odpad. Jde nám přece hlavně o ekologii, naše životní prostředí a v neposlední řadě o naše svědomí.

Vytvořeno: 7. 8. 2020
Poslední aktualizace: 7. 8. 2020 10:51