Beroun hodlá zamezit opakovanému rozkopání ulic

Na žádost vedení města se uskutečnila koordinační schůzka s poskytovateli datových služeb, jako jsou například společnosti O2, T-Mobile a další. Hlavním cílem tohoto setkání bylo projednání pokládky optické sítě v Berouně synchronizace jednotlivých kroků.

Vedení města vítá snahu společností, aby obyvatelé Berouna měli k dispozici internetovou sít v co nejvyšší kvalitě. Zároveň chce ale zamezit nepřiměřenému rozkopání ulic. Proto se představitelé Berouna se zástupci dotčených společností dohodli, že všechny páteřní sítě budou umístěny v jedné trase. „Pokud jedna z firem začne s pokládkou kabelů, musí informovat i ostatní společnosti. Při pokládce budou do země umístěny také chráničky pro následné umístění optických kabelů jiných firem.  My navíc budeme tyto kroky koordinovat,“ konstatoval Michal Mišina.

To je velmi dobrá zpráva pro Berouňany. V budoucnu by totiž Beroun nebyl několikanásobně rozkopáván. Pokládka se bude provádět pouze jednou. Navíc se trasy město snaží umístit především do míst, kde je v současnosti zpevněný povrch, jako jsou chodníky a komunikace.

Jedna ze společností má již vydané územní rozhodnutí a chce začít se stavebními pracemi ještě v letošním roce. O konkrétním termínu a lokalitách vás budeme informovat.

Vytvořeno: 24. 2. 2020
Poslední aktualizace: 24. 2. 2020 11:10