Obsah

Beroun jako první české město vystavuje skulpturu LOVE HATE

Typ: ostatní
Beroun jako první české město vystavuje skulpturu LOVE HATE V pátek 27. září byla na Husově náměstí v Berouně slavnostně odhalena skulptura LOVE HATE od německé umělkyně Mii Florentine Weiss. Umělecké dílo se již představilo v řadě evropských měst, jako je například Berlín, Brusel, Mnichov, Goslar nebo francouzský Arcachon, odkud skulptura přicestovala právě do Berouna.

LOVE HATE má v Berouně svou českou premiéru. Tuto jedinečnou příležitost si tak nenechali ujít nejen představitelé města v čele se starostkou Soňou Chalupovou a místostarostou Dušanem Tomčem, ale přijeli i zástupci partnerských měst, a to německého Goslaru a polského Brzegu. Slavnostního odhalení skulptury se zúčastnili i přední čeští politici, jako například poslankyně Věra Kovářová a poslanec Martin Kupka. O hudební doprovod se postarala hudební skupina The Surprise. 

A co vlastně LOVE HATE znázorňuje? Staví obě lidské emoce proti sobě - z jedné strany je nápis Love - láska, který lze z druhé strany číst Hate - nenávist. Je to živý symbol. Skulptura je symbolem pro sjednocenou, mírumilovnou a svobodnou Evropu. Město Beroun se tak přidá k ostatním evropským městům a pomáhá tak šířit toto politické prohlášení na národní i mezinárodní úrovni.

Skulptura LOVE HATE bude na berounském náměstí vystavena následující tři týdny a poté odcestuje do polského Brzegu, možná s mezizastávkou v Praze. 

Na reportáž se můžete podívat ZDE
 


Vytvořeno: 27. 9. 2019
Poslední aktualizace: 28. 9. 2019 19:30
Autor: