Beroun obhájil zlato v Plavecké soutěži měst!

Beroun obhájil zlato v Plavecké soutěži měst! 1Celkem 328 plavců se ve středu 6. října zapojilo do jubilejního 30. ročníku Plavecké soutěže měst a přispělo tak k vítězství Berouna v kategorii do 20 tisíc obyvatel. Obhájili jsme tak zlato z loňského roku. Všem aktivním obyvatelům města děkujeme za účast a gratulujeme ke skvělému úspěchu!

Plaveckou soutěž měst pořádá Česká asociace Sport pro všechny. Letos se do ní zapojilo 29 měst a 7224 plavců.  Beroun zvítězil s počtem 5562 bodů před Náchodem (5155 bodů) a třetí Litomyšlí (5006 bodů). V naší kategorii do 20 tisíc obyvatel soutěžili plavci z 15 měst.

"Děkuji všem, kteří se i letos do plavecké soutěže měst zapojili. Potvrdili jsme, že je nám sport blízký a dokázali jsme obhájit prvenství z loňského roku. Této soutěže se aktivně účastním už od jejích začátků v Berouně  a jsem rád, když vidím, kolik našich obyvatel si každý rok najde do bazénu cestu," uvedl místostarosta Dušan Tomčo.

Vytvořeno: 7. 10. 2021
Poslední aktualizace: 11. 10. 2021 07:38