Beroun se symbolicky připojuje k Hodině Země

Beroun se symbolicky připojuje k Hodině Země 1Beroun se stejně jako řada měst napříč celou Českou republikou, Evropou i celým světem připojilo k Hodině Země. Symbolicky zhasla Kaple Bolestné Panny Marie. Ostatní nasvícené památky ve městě, konkrétně Plzeňská brána a Zábranský kostel, zůstaly rozsvícené, protože jsou napojené na veřejné osvětlení.

Hodina Země je každoroční mezinárodní akce zavedená Světovým fondem na ochranu přírody (WWF). První ročník se konal v roce 2007 v Sydney v Austrálii, kdy cílem organizátorů bylo atraktivním způsobem upozornit na změnu klimatu. Na hodinu tehdy zhasla světla na slavné budově australské opery, do kampaně se zapojily více než 2 miliony lidí. Během let se tato úspěšná akce rozšířila do celého světa a koná se vždy poslední sobotu v měsíci březnu. Od roku 2010 se koná i v České republice. Hodina Země 2020 připadá na sobotu 28. března 2020 od 20.30 do 21.30.

Vytvořeno: 28. 3. 2020
Poslední aktualizace: 28. 3. 2020 17:46