Beroun uctil památku obětí holocaustu

Starostka Soňa Chalupová společně s místostarosty Michalem Mišinou a Dušanem Tomčem uctili ve středu 27. ledna oběti holocaustu. Mezinárodní den památky oběti holocaustu připadá právě na tento den a byl vyhlášen Valným shromážděním Organizace spojených národů 1. listopadu 2005.

Tento den má připomínat utrpení přibližně šesti milionů Židů, 220 tisíc Romů, 15 tisíc homosexuálů a milionů dalších nevinných obětí v době holokaustu za druhé světové války.
Česká republika vyhlásila 27. leden významným dnem poprvé v roce 2000, a to z iniciativy České rady pro oběti nacismu, Federace židovských obcí v ČR a dalších organizací, následně byl v roce 2004 zákonem ustanoven jako „Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti“. (zdroj wikipedia)

Vytvořeno: 27. 1. 2021
Poslední aktualizace: 27. 1. 2021 11:36