Berounské venkovní koupaliště láká na nové atrakce pro malé i velké

V pátek 24. července jsme pro veřejnost otevřeli zmodernizovaný venkovní areál koupaliště na Velkém sídlišti v ulici Karla Čapka. Na návštěvníky čekají nové vodní atrakce včetně tobogánu, skluzavky kamikaze, proudového kanálu, perličkové koupele, masážních lehátek a lavic, lanového mostu či šplhací sítě. Děti se mohou vydovádět v novém brouzdališti, kde nechybí skluzavka a herní prvky. Všechny bazénové prvky jsou z nerezového materiálu. Veřejnost určitě uvítá také kvalitní trávník a protiskluzovou dlažbu. Pro maminky s dětmi jsme přichystali místnost s přebalovacím pultem a mikrovlnnou troubou. Modernizaci koupaliště za více než 42 milionů korun město Beroun financovalo pouze ze svých prostředků.

O tom, zda více než 40 let starý areál koupaliště zrekonstruovat nebo zrušit a využít k jiným účelům, rozhodli zastupitelé již v minulém volebním období. Bez jejich rozhodnutí zachovat koupaliště, investovat do modernizace a atrakcí by dnes už areál možná neexistoval.  „K zachování koupaliště se přiklonila také převážná většina respondentů městem provedeného anketního průzkumu. I na základě znalosti veřejného mínění jsme se v roce 2017 rozhodli investovat do přestavby,“ uvedla starostka Soňa Chalupová.

V září 2019 začaly stavební práce na 1. a 2. etapě rekonstrukce. „Od začátku jsme nastavili stavební práce tak, aby koupaliště nemuselo být během letní sezóny zavřené. To se nám podařilo. Během deseti měsíců jsme připravili areál tak, abychom zde mohli uvítat první návštěvníky již o letošních prázdninách,“ uvedl místostarosta Michal Mišina. Některé stavební práce ale zůstaly očím návštěvníků skryté. Tato investiční akce totiž zahrnovala také výměnu technologie čištění vody, filtrace a rozvodů, bez kterých by se bazén neobešel,“

A tím to nekončí! Nyní nás čeká závěrečná 3. etapa, při které se zaměříme na rekonstrukci technického objektu a nové využití jeho vnitřních prostor. „Chceme obslužnou budovu zrekonstruovat tak, aby ji lidé mohli využívat v průběhu celého roku, nikoli jen během léta, kdy je otevřené venkovní koupaliště,“ dodal Michal Mišina.

Ceník:

Celý den

Dospělý: 120 Kč

Snížené vstupné: 60 Kč (děti, senioři, ZTP, ISIC)

Odpolední vstup (od 16:00)

Dospělý: 60 Kč

Snížené vstupné: 30 Kč (děti, senioři, ZTP, ISIC)

Při vstupu do areálu dostanou návštěvníci na ruku barevný pásek, jehož barva se bude průběžně měnit. Pásek je nutné nosit po celou dobu pobytu na koupališti.

Otevírací doba:

Každý den od 10:00 do 19:00.

V případě nepřízně počasí se otevírací doba bude měnit.

Kontakty:

Adresa: Karla Čapka 679, 266 01 Beroun