Bezpečný nákup v Lidlu

Vánoční čas se pomalu, ale jistě blíží a s ním houstne pohyb osob v nákupních střediscích, na tržištích, ulicích i v dopravních prostředcích. Na Vánoce však nečekáme pouze my nakupující, ale také kapesní zloději. Využívají shonu, který je pro tento čas typický, ale také nepozornosti občanů. Lidé u sebe mají v tomto období více finančních prostředků a jsou při shánění vánočních dárků nepozorní a hektičtí.

Komise pro prevenci kriminality Rady města Beroun připravila ve spolupráci s Městskou policií Beroun a Policií ČR preventivní akci Bezpečný nákup.

Ne každý si dostatečně dává pozor na své věci. Děti ze 3. třídy ZŠ Wagnerovo náměstí upozornily zákazníky prodejny Lidl, kteří měli své tašky nebo kabelky rozepnuté nebo volně položené v nákupním vozíku. Zákazníky překvapil zájem malých školáků a ochota je upozornit na tuto skutečnost.

Následně děti pro změnu prohlídly auta na parkovišti, kde byly viditelně umístěné cenné věci, například dioptrické brýle. Dětem i dospělým  to pomohlo vidět věci z jiného úhlu a uvědomit si pár podobných zlozvyků ze svého okolí. Také zjistili, že ani při ukládání do auta nemají všichni své věci a nákup pod kontrolou.

Zákazníci dostávali od dětí drobné předměty, aby si při jejich použití vzpomněli, jak zbytečně nedávat zlodějům šanci, a informační letáček se základními zásadami obezřetného chování při nákupu.

Vytvořeno: 6. 12. 2019
Poslední aktualizace: 6. 12. 2019 09:49