Část parku Na Parkáně je kvůli bezpečnosti uzavřena

Část parku podél berounských hradeb v ulici Na Parkáně je uzavřena, bašta v této části hradeb je totiž ve špatném stavu. Město v rozpočtu na letošní rok vyčlenilo peníze na její opravu. Projektant ale nyní při kontrole zjistil, že se stav bašty zhoršil a doporučil uzavření části parku, protože hrozí pád kamenů.

Jedná se jen o několik metrů, které jsou ohraničeny páskou. Zbylý areál parku mohou občané využívat bez omezení.

Město průběžně hradby ve spolupráci s odborníky kontroluje a v případě potřeby se řeší jejich oprava. Berounské hradby jsou výjimečnou památkou středověké fortifikace v Čechách. Byly vybudovány za vlády Václava II. Obtáčely město o celkové délce 1170 metrů. Největší zatěžkávací zkouškou si berounské hradby prošly v dubnu 1421, kdy město obléhal Jan Žižka. Zub času je neúprosný, a tak i tato historická památka potřebuje zásah odborníků. S postupnou rekonstrukcí a konzervací se začalo v 90. letech 20. století. Hradby jsou součástí městské památkové zóny.

Vytvořeno: 2. 3. 2020
Poslední aktualizace: 2. 3. 2020 11:54