Den otevřených dveří na závodské základní škole

V pátek 11. září se po vyučování otevřely dveře ZŠ Komenského na Závodí pro širokou veřejnost. Konalo se slavnostní otevření nové přístavy a rekonstrukce školy. Z hygienických důvodů byla pro návštěvníky určena prohlídková trasa, během níž mohli nahlédnout například do nové tělocvičny, jídelny, nové třídy či šaten. Než se v pondělí do školy vrátí žáci, bude celý prostor pořádně vydezinfikován a vzduch vyčištěn ozónem.

„Den otevřených dveří jsme připravili na přání veřejnosti. Stavební práce byly běžnému pozorovateli skryté a rodiče i bývalí žáci projevili velký zájem o to, aby si mohli školu prohlédnout. Den otevřených dveří ale podléhal přísným hygienickým opatřením,“ upozornil místostarosta Michal Mišina.

„Rekonstrukce a přístavba závodské základní školy začala v roce 2018 a městu se podařilo na tuto náročnou investiční akci získat dotace v celkové výši 90 milionů korun,“ připomněla starostka Soňa Chalupová. Školáci nejvíc oceňují především novou jídelnu a hlavně tělocvičnu, k níž mají k dispozici i sprchy.

Vytvořeno: 11. 9. 2020
Poslední aktualizace: 11. 9. 2020 15:14