Denní centrum pro osoby bez přístřeší na nové adrese

Starostka Soňa Chalupová předala klíče od nového denního centra pro osoby bez přístřeší řediteli Charity Beroun Petru Horákovi. Město ho vybudovalo v nevyužitých prostorách v sousedství  bývalého cukrovaru, tedy  v lokalitě, která je z hlediska občanů Berouna podstatně vhodnější, než bylo komunitní centrum v Bezručově ulici.

Zařízení má maximální kapacitu 25 míst a v provozní době 8:00 – 17:00 se zde vystřídá každý den až 40 lidí, kteří zde mají k dispozici vedle denní místnosti také sociální zařízení a sprchy. Maximální doba pobytu jsou 4 hodiny. Součástí je i kuchyňka pro přípravu teplých nápojů, polévky a jednoduchých jídel a malá prádelna.

Charita Beroun, která bude denní centrum provozovat, se stará zhruba o 300 lidí bez přístřeší.  „Nové prostory jsou prakticky uspořádané, takže i pro nás jako provozovatele je to změna k lepšímu. Přínos denního centra ale není jen v poskytování služeb lidem bez domova. Součástí naší práce je zejména péče o hygienu, aby se ve městě nešířili nemoci jako je např. žloutenka nebo svrab. Byl bych rád, aby obyvatelé na tuto službu takto nahlíželi,“ uvedl Petr Horák a zároveň poděkoval městu za výraznou pomoc při řešení této problematiky. „Je to pro nás vítaná pomoc. Jen z dotace kraje bychom to nezvládli,“ dodal.

V prostorách komunitního centra v Bezručově ulici, kde donedávna denní centrum pro osoby bez přístřeší sídlilo, se nyní dokončuje výstavba dvou nových tříd pro mateřskou školu s kapacitou 44 míst. Kolaudace objektu je plánována na pátek. „Poté začneme s instalací nábytku. Se zahájením provozu v nových třídách počítáme ve druhé polovině září,“ upřesnil místostarosta Michal Mišina.

Vytvořeno: 29. 8. 2019
Poslední aktualizace: 29. 8. 2019 10:13