Destinační agentura představila Berounsko novinářům

Destinační agentura Berounsko představila ve čtvrtek 3. června naše město a nejbližší okolí členům z České asociace novinářů a publicistů cestovního ruchu na tzv. press tripu, který se tematicky týkal Roku sv. Ludmily.

Novináře nejprve v prostorách radnice přivítala starostka Soňa Chalupová společně s místostarostou Dušanem Tomčem, který je následně doprovodil při obhlídce města. Průvodkyně z Muzea Českého krasu všechny přítomné seznámila s historií našeho města, společně si prohlédli Pražskou bránu i městské opevnění. Exkurze končila v samotném muzeu. Odtud se novináři vydali do Muzea berounské keramiky, kde návštěva Berouna končila.

Další zastávkou byl Tetín. Novináři, kteří projevili zájem, mohli do sousední obce dojet na sdílených elektrokolech nextbike  společně s místostarostou Dušanem Tomčem. Na Tetíně pak všechny čekala návštěva nového místního muzea, prohlédli si s průvodkyní místní kostely a dozvěděli se i o chystaných oslavách při příležitosti výroční svaté Ludmily, které připadá na letošní rok.  Z Tetína se skupina žurnalistů vydala do Srbska, kde si mohla promluvit se starostkou a zástupci. V Srbsku novináře zajímaly zkušenosti podnikatelů v pohostinství během koronavirové krize. Po obědě se skupina vydala na poslední zastávku do Svatého Jana pod Skalou, kde je přivítal starosta v novém Informačním středisku CHKO Český kras. Následně měli možnost prohlídnout si klášter, kostel a zdejší muzeum, při prohlídce se skupině ochotně věnovali zástupci Svatojánské společnosti.

„Tento novinářský trip se skvěle vydařil a velmi si ceníme, jak jej pro nás Eliška Švandová za destinační agenturu Berounsko připravila. Beroun je od Prahy opravdu jen kousek a přitom toho má tolik co nabídnout. Jsme rádi, že jste nám odhalili jeho krásy a rádi o něm budeme publikovat,“ reagovali na setkání oslovení novináři.

A s akcí byl spokojen i místostarosta Dušan Tomčo: „Mám radost, když vidíte zájem novinářů z oblasti cestovního ruchu o náš region. Máme zde turistům co nabídnout a jsme rádi, že prostřednictvím  článků a reportáží se o našem městě i celé oblasti dozví co nejvíce lidí.“

Vytvořeno: 4. 6. 2021
Poslední aktualizace: 4. 6. 2021 11:54