Děti se vrátí do mateřinek v pondělí 18. května

Berounské mateřské školy zřizované městem se otevřou v pondělí 18. května. Dnes o tom rozhodli berounští radní. Vedení města se na tento krok připravovalo v dostatečném předstihu a několik týdnů předtím, než byla vydána ministerstvem školství prováděcí metodika. Zástupci odboru školství a volnočasových aktivit Městského úřadu Beroun společně s vedením mateřských škol a okresní hygienickou stanicí projednali všechna potřebná opatření tak, aby byly splněny všechny podmínky předškolního vzdělávání a zároveň byl návrat dětí do mateřinek zcela bezpečný.

V rámci přípravy na obnovení provozu mateřských škol vedení města myslelo na všechny detaily včetně zajištění stravování, aby nebylo nutné nic řešit za provozu.
Zástupci všech šesti mateřinek a také čtyř základních škol si dnes vyzvedli na radnici nezbytné dezinfekční prostředky na ruce a ochranné pomůcky, které město zajistilo ze svého rozpočtu. Jednalo se o téměř 2000 litrů dezinfekce na ruce, 4000 jednorázových i pratelných roušek či ochranné štíty.

A jak to bude se základními školami? Ty se pro 9. ročníky otevřou v pondělí 11. května a o dva týdny později, tzn. 25. května se do školních lavic mohou vrátit žáci prvního stupně.

Vytvořeno: 6. 5. 2020
Poslední aktualizace: 6. 5. 2020 15:28