Do Berouna se vrací trhy

Na Husově náměstí budou od soboty 25. dubna obnoveny trhy, ale jen s vybraným sortimentem. Umožnilo to mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví. Prodávat se bude sadba, květiny, ovoce a zelenina, masné a mléčné výrobky, pečivo či koření. Trhy se konají od úterý do soboty.

V úterý se konají klasické farmářské trhy, ve středu a v sobotu mohou na náměstí v rámci klasických trhů prodejci s výše povoleným zbožím. Ve čtvrtek a pátek je povolen prodej ovoce, zeleniny, květin a sadby.

Stánky budou rozmístěny v pětimetrové vzdálenosti a prodejci musí splňovat hygienické požadavky jako je používání rukavic, roušek a dezinfekčních prostředků. Kupující musí rovněž nosit roušky a dodržovat dvoumetrové rozestupy. Dodržování všech mimořádných opatření bude důsledně kontrolováno provozovatelem trhů a v součinnosti s městskou policií.

Na základě mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví bude nutné dodržovat následující pravidla pro farmářské trhy pořádané společností Berounská provozní s.r.o.:

• prodejní stánky, stolky a místa budou mít mezi sebou vzdálenost minimálně 5 metrů.
Povolený prodejní sortiment:
  • zemědělské a potravinářské produkty (jedná se např. o: ovoce, zeleninu koření, bylinky, houby, lesní plody, maso, sýry, vejce, med a výrobky z nich jako jsou uzeniny, domácí saláty, sirupy, šťávy, zavařeniny, čaje, masti, léčivé přípravky apod.)
  • pekařské a cukrářské produkty prodávané pouze balené
  • grilovaná kuřata (pouze balené, určené pro konzumaci mimo trhy)
  • sadba ovoce, zeleniny, květin, keřů a stromků
  • řezané květiny
  • košíkářské a dřevěné vyřezávané zboží
  • výrobky tematicky zaměřené ke konkrétnímu datu, jako jsou vánoce, velikonoce, dušičky apod.
  • potřeby pro chovatele zvířat a krmiva pro zvířata
  • desinfekce a hygienické prostředky použitelné v prevenci proti koronaviru.
nepovolený prodejní sortiment:
  • textil a textilní zboží
  • obuv, hračky
  • tabákové zboží
  • rychlé občerstvení např. párek v rohlíku, zmrzlina, nápoje atd.
  • železářské a elektro zboží,
  • domácí potřeby
  • jiné zboží nevyjmenované v povoleném sortimentu

• nepovolené zboží a zboží nespadající do povoleného sortimentu je zakázáno prodávat i jako doplňkový sortiment k sortimentu povolenému

• pracovníci prodejních stánků budou nosit rukavice při kontaktu se zbožím a rovněž při přijímání plateb od zákazníků

• u každého prodejního místa zajistí prodejce na své náklady desinfekční prostředek a místo, kde bude možné tento prostředek aplikovat.

• v prostoru, kde se trhy pořádají je zakázána konzumace produktů zde zakoupených a to včetně ochutnávek

• prodejní stánky nesmí prodávat zboží určené výlučně k bezprostřední konzumaci (např.: zmrzlina, rychlé občerstvení apod.)

• zákazníci a návštěvníci trhů jsou povinni mezi sebou dodržovat odstup minimálně 2 metry

• obsluha stánků, zákazníci a všichni návštěvníci trhů jsou povinni nosit na obličeji nasazenou ochrannou roušku nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének

Děkujeme Vám, že budete tyto pravidla dodržovat.

Vytvořeno: 17. 4. 2020
Poslední aktualizace: 27. 4. 2020 13:36