Elektrokola týden po zahájení provozu

Elektrokola týden po zahájení provozu 1Již týden mají obyvatelé a návštěvníci Berouna, Králova Dvora, Hýskova a Tetína k dispozici možnost vypůjčit si z dobíjecích stojanů elektrokola. Projekt sdílených elektrokol slavnostně odstartoval na Husově náměstí ve středu 29. července a již první dny ukázaly, že Berouňané mají k cyklistice blízko.

Dosud rekordní počet výpůjček v Berouně evidovala společnost nextbike Czech Republic v sobotu 1. 8, kdy si lidé zapůjčili 407 elektrokol. Ale i v ostatní dny byl zájem o výpůjčku nad očekávání provozovatele i města Beroun značný. Denní průměr se pohybuje kolem 300 výpůjček.

Máme velikou radost, že Berouňáci začali elektrokola od začátku využívat. Statistika prvních dnů je velmi pozitivní. Sdílená kola provozuje společnost nextbike v dalších 13 městech v České republice a za první týden jsme se dostali na špičku v počtu výpůjček,“ uvedl místostarosta Dušan Tomčo, který sám systém sdílených elektrokol využívá. „Osobně tak mohu potvrdit, že výpůjčka je velmi jednoduchá. S elektrokolem se můžete vydat i na výlet po okolí, podle informací provozovatele plně nabitá baterie vydrží zhruba na 50 km,“ dodal Dušan Tomčo.

Přístup Berouňanů pozitivně hodnotí i provozní ředitel společnosti nextbike Tomáš Karpov: „Jsme mile překvapeni přístupem obyvatel vašeho města i jejich návštěvníků. O jejich zájmu svědčí nejen počet výpůjček, ale i skutečnost, že se v prvních dnech zaregistrovalo a aktivně začalo systém využívat přes 600 lidí.“

V Berouně a okolí mají lidé k dispozici celkem 15 dobíjecích stanic s celkovým počtem 100 elektrokol. Jejich pořízení zajistila Nadace Tipsport, která navíc hradí prvních 15 minut jízdy. Od 16. minuty jízdy pak cyklisté zaplatí 30 kč za 30 minut.

A které dobíjecí stanice v Berouně jsou zatím nejvytíženější? Jak se během prvního týdne ukázalo, nejvíce lidé využívají stanoviště u Verony směrem ke Štulovně, dále za radnicí, na třetím místě je stanice u nádraží a v těsném závěsu je u sportovního areálu Eden.

Vytvořeno: 5. 8. 2020
Poslední aktualizace: 5. 8. 2020 12:31