FOTOREPORTÁŽ: Medvědi Kuba a Matěj slavili dvacetiny

V Medvědáriu na Městské hoře se v pondělí 13. ledna konala velká oslava. Večerníčkovým hrdinům Kubovi a Matějovi je právě dvacet let. Oslavencům přišel popřát režisér Václav Chaloupek, který s medvědy natočil slavný Večerníček Méďové, ale také medvědář Jan Černý z Českého Krumlova, který medvídkům před dvaceti lety pomáhal na svět. Město Beroun reprezentovali místostarostové Michal Mišina a Dušan Tomčo.

Protože se správná narozeninová oslava nemůže obejít bez dobrot, ani medvědi nepřišli zkrátka. Pochutnali si na dortu, hroznovém víně, šlehačce i melounu. Darem dostali i několik kyblíků s medem. Po krmení, které sledovaly desítky návštěvníků, následoval u dětského hřiště další program. Studentky z berounské střední pedagogické školy připravily pro děti soutěže, vystaveny byly fotografie mapující život medvědů, Václav Chaloupek se na památku podepisoval zájemcům a přidal i povídání o tom, jak si užil natáčení s medvídky. „I když jsem za svůj život pracoval s řadou zvířat a natočil několik večerníčkových seriálů, medvědí bráškové Kuba, Vojta a Matěj mi přirostli k srdci nejvíce. Bylo to úžasných devět měsíců, které jsem s nimi prožil a na které nejde zapomenout. Velkou radost mám i z toho, že se pro ně podařilo najít bydliště právě v Berouně, kde se o kluky výborně staráte,“ uvedl Václav Chaloupek.

Město Beroun je na své chlupáče po právu pyšné. Vždyť jsou jednou z největších atrakcí. Na Městské hoře je každoročně navštíví tisíce lidí, a to nejen z blízkého okolí, ale z celé České republiky. Stali se tak velkým turistickým lákadlem. Město Beroun při příležitosti 20. narozenin pro všechny zájemce připravilo i pamětní hrneček se všemi třemi původními obyvateli medvědária, i když Vojta už není mezi námi. Zakoupit si můžete i speciální sadu pohlednic. Oba upomínkové předměty získáte v městském informačním centru nebo v kiosku u medvědária.

Vytvořeno: 13. 1. 2020
Poslední aktualizace: 13. 1. 2020 15:29