Historický úspěch: Beroun je absolutním vítězem v třídění odpadu

Historický úspěch: Beroun je absolutním vítězem v třídění odpadu 1

Obyvatelé Berouna mají skutečně k ekologii blízko. To potvrzuje i fenomenální úspěch města Beroun v celostátní soutěži v třídění odpadu za rok 2018, kterou vyhlašuje společnost EKO-KOM. Město Beroun totiž poprvé ve své historii zvítězilo v kategorii měst nad 5 tisíc obyvatel, navíc se stalo absolutním vítězem a získalo putovní křišťálovou popelnici.

„Je to úžasný úspěch a za to je potřeba poděkovat všem obyvatelům našeho města, protože toto vítězství patří jim,“ konstatovala starostka Soňa Chalupová, která si obě ceny ve středu 12. června při slavnostním vyhlášení vítězů osobně převzala.

Kromě obou křišťálových trofejí patří vítězi také finanční odměna ve výši 100 tisíc korun. Tyto peníze Beroun využije v rámci péče o životní prostředí, konkrétně právě v oblasti odpadového hospodářství.

Vytvořeno: 13. 6. 2019
Poslední aktualizace: 13. 6. 2019 12:04