Obsah

Jak byste se chtěli po Berouně pohybovat? Zapojte se do ankety

Typ: ostatní
Jak byste se chtěli po Berouně pohybovat? Zapojte se do ankety 1Centrum pro středoevropskou architekturu ve spolupráci s Nadací Tipsport představuje  výstavní a průzkumný projekt Skrze město, který je zaměřen na současné tendence městské mobility. Pavilon najdete na Husově náměstí u ZUŠ V. Talicha a bude zde do 14. října.

 

V rámci projektu probíhá průzkum směrem k veřejnosti, sledující názor veřejnosti na cyklodopravu, na snížení autodopravy v centru města a zkvalitnění veřejných prostor.

Jak byste se po vašem městě chtěli pohybovat vy? Chtěli byste více místa pro pěší a cyklisty? Zajímá nás váš názor! Zapojte se do průzkumu v anketě na stránce: www.skrzemesto.cz. Na dotazník mohou lidé odpovídat do 14.10.2022. 

Města se stále více zaměřují na pěší, cyklisty a veřejnou dopravu. Původní dopravní koridory se proměňují v městské třídy, kde je ponechán prostor pro auta, ale prioritou se stává je priorit bezpečný pohyb a komfort obyvatel. Naše města bojují s dopravními zácpami a přehuštěnou automobilovou dopravou, která má negativní vliv na čistotu ovzduší a přehřívání měst. Přitom dopravní trendy se v našich městech mění. Z aktuálních dat* vyplívá, že v České republice cestuje více jak polovina lidí jiným dopravním prostředek než osobním autem. Je na místě, aby naše města vytvářely více prostoru pro pěší, cyklisty a posilovali veřejnou dopravu.

* Data z prvního celostátního dopravního průzkumu Česko v pohybu provedený v roce 2019.

Záměrem projektu Skrze město  je informovat veřejnost o  současných tendencích mobility ve městech a monitorovat  jejich názor. Projekt se soustředí na zkvalitnění veřejných prostranství a ulic skrze integrování cyklistické dopravy a zvýšení komfortu pro pěší a cyklisty. Prezentujeme příklady dobré praxe ze zahraničí (jsou zastoupeny např. Rotterdam, Kodaň, Vídeň či Dublin)  i České republiky (kde prezentujeme projekty z Prahy, Pardubic a Brna).Projekt současně skrze ideové návrhy vybraných městských lokalit testuje možnou budoucí podobu ulic, městských tříd a náměstí s přihlédnutím k současným udržitelným strategiím. Představte si, jak by mohly vypadat vybraná místa v Jihlavě, pokud bychom chtěli následovat dnešní trendy v městské dopravě.

Projekt vznikl ve spolupráci Centra pro středoevropskou architekturu, která se zaměřuje na kvalitu současných měst a Nadace Tipsport, která podporuje sdílenou mobilitu ve 25 městech České republiky. Projekt současně skrze ideové návrhy vybraných městských lokalit testuje možnou budoucí podobu ulic, městských tříd a náměstí s přihlédnutím k současným udržitelným strategiím.

 

 


Vytvořeno: 27. 9. 2022
Poslední aktualizace: 27. 9. 2022 08:39
Autor: