Kontrola cyklistů: Jedničku by nedostal ani jeden

ilustrační fotoKoncem srpna proběhla v Berouně další dopravně-bezpečnostní akce zaměřená tentokrát na cyklisty. Do ulic města se vydalo šest hlídek složených ze zástupců dopravní a městské policie, které zkontrolovaly od odpoledních do ranních hodin přes 30 cyklistů. Každý z nich porušil minimálně jeden předpis.

V patnácti případech byla pozitivní dechová zkouška. Mezi hříšníky se našla i cyklistka, které byl naměřen alkohol již při poslední kontrole. Dva zastavení cyklisté dechovou zkoušku odmítli, ve správním řízení tak zaplatí pokutu ve výši 25 – 50 tisíc korun.

V polovině případů se řešila chybějící přilba u dětí do patnácti let, které navíc využívaly k jízdě elektrokola, přestože podle provozního řádu jsou určena pro uživatele od šestnácti let. Častým prohřeškem byla také jízda po chodníku. Městská policie proto bude ve spolupráci s dopravním inspektorátem Policie ČR v kontrolách i nadále pokračovat.

Současně  s probíhající kontrolou cyklistů se městské policii podařilo zajistit řidiče vozidla, kterému byl vysloven zákaz řízení, a přesto usedl za volant. Navíc měl pozitivní test na drogy. Případ převzala Policie ČR.

Vytvořeno: 27. 8. 2021
Poslední aktualizace: 27. 8. 2021 12:39