KORONAVIRUS: Všeobecná opatření státu ve vztahu k městu Beroun a jeho obyvatelům 1Stát kvůli hrozbě koronaviru zakázal s platností od 10. března od 18:00 akce nad 100 účastníků. Od středy vláda zrušila také výuku v základních, středních i vysokých školách, mateřské školy budou fungovat nadále. Tato nařízení platí na dobu neurčitou. Jedná se o preventivní opatření k zamezení nekontrolovaného šíření nemoci. V Berouně zatím nebyla diagnostikována žádná nakažená osoba koronavirem.

ZRUŠENÍ TRHŮ

S platností od 11. března se proto na Husově náměstí nebudou žádný den v týdnu konat trhy. Zákaz bude platit do odvolání.

UZAVŘENÍ ŠKOL

Osobní přítomnost žáků na základních a středních školách v Berouně je dle vydaného nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR zakázána. Žáci zůstávají doma do odvolání. Toto nařízení se zatím netýká mateřských škol.

JEDNÁNÍ NA ÚŘADECH

Prosíme o omezení osobní návštěvy na úřadech, pokud možno vše vyřizujte elektronicky.

KULTURNÍ AKCE

Zrušení kulturních akcí nad 100 lidí začíná platit 10. března od 18:00. Z tohoto důvodu je zrušené úterní divadelní představení ochotnického spolku L.O.Ď. v Kulturním domě Plzeňka. Další zrušené akce v KD Plzeňka je představení s Halinou Pawlowskou (12. března), Ples fotbalistů (14. března), První Zdejcinský ples (20. března). Ostatní akce v Kulturním domě Plzeňka se konají, pokud nebude následně rozhodnuto jinak.  V takovém případě budeme veřejnost informovat opět na webových a facebookových stránkách města.

Provoz Městské galerie Beroun, galerie Holandský dům, Muzea berounské keramiky a Městského informačního centra Beroun zůstává beze změn.

KINO BEROUN

Kino Beroun promítá jen do omezeného počtu diváků.
Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest 2020 se ruší v oznámeném termínu v Praze od 19. do 27. března a následně i v regionech. V Berouně bylo promítání v rámci regionálních ozvěn FEBIOFESTu plánováno od 7. do 9. dubna. Náhradní termín MFF Praha - Febiofest bude stanoven dle vývoje epidemie v České republice i v Evropě.

BEROUNSKÁ SPORTOVIŠTĚ

Plavecký areál Tipsport Laguna Beroun je pro veřejnost otevřen ve standardní otevírací době, zrušeny jsou ale plavecké kurzy pořádané školami! To samé platí pro zimní stadion, který je pro veřejnost také nadále přístupný, stejně jako ostatní sportoviště provozovaná městem Beroun, resp. Berounskou sportovní.

MĚSTSKÁ KNIHOVNA

Městská knihovna je otevřena bez omezení.

V případě nových informací budeme berounské občany neprodleně informovat opět prostřednictvím webových stránek a facebooku. Prosíme, informujte o těchto omezeních i své známé.

K dispozici pro dotazy je e-mailová adresa vnn@khsstc.cz a poradenská infolinka krajské hygienické stanice na telefonním čísle 771 137 070, která je v provozu od 7:00 – 19:00.

Další telefonní linka 736 521 357 funguje od 7:00 - 19:00.

Informace lze dostat i na call centru Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje, na telefonní lince 800 888 155.

Poradenská infolinka Státního zdravotního ústavu pro kohokoliv, kdo se potřebuje poradit v souvislosti s infekcí COVID-19, je k dispozici denně od 9 do 21 hodin na čísle: 724 810 106 a 725 191 367.

Vytvořeno: 10. 3. 2020
Poslední aktualizace: 15. 3. 2020 18:23