Měření rychlosti v Berouně – nejhůře je na tom Hostim a ulice Cajthamlova

V Berouně probíhalo týdenní měření rychlosti v předem vytipovaných oblastech. Město při tomto výběru zohlednilo přání občanů a osadních výborů. Výsledky anonymního monitoringu jsou však alarmující.  Průzkum jasně ukázal, že nepomáhá ani stacionální radar umístěný ve sledovaných ulicích. Odstrašujícím příkladem je ulice Cajthamlova, kde povolenou rychlost 50 km/h překročilo více než 50 % řidičů. Ještě hůře dopadlo měření v ulici Karlštejnská v Hostimi, kde povolenou rychlost 30 km/h nedodrželo více než 75 % řidičů.

„Situaci je potřeba řešit razantními kroky. V současné chvíli uvažujeme o zřízení tzv. úsekového měření rychlosti,“ konstatoval místostarosta Michal Mišina.

Dalšími měřenými úseky byla třída Míru, kde nedodržel rychlost přibližně každý čtvrtý řidič. Nejlépe dopadala ulice Lidická, kde povolenou rychlost překročilo 16 % řidičů osobních automobilů.

V rámci měření se rozlišovala osobní vozidla, nákladní vozidla, dodávky a soupravy. Jak jednotlivá měření dopadla, to se dozvíte v přiložené grafice.

Dodejme, že i nadále probíhá dvakrát měsíčně měření rychlosti pomocí radaru, které provádí městská policie.

Vytvořeno: 2. 12. 2019
Poslední aktualizace: 2. 12. 2019 15:44