Město Beroun musí vypsat nové výběrové řízení na venkovní koupaliště

bazénVedení města Beroun by rádo uvedlo na pravou míru zavádějící informace o zrušení výběrové řízení na veřejnou zakázku „Rekonstrukce venkovního koupaliště na Velkém sídlišti“, které se v posledních dnech šíří na sociálních sítích.

Vypsané výběrové řízení na tuto zakázku bylo zrušeno z toho důvodu, že se přihlásila pouze jediná firma, jejíž nabídka byla výrazně vyšší než je částka schválená v rozpočtu, a navíc přesáhla rámec zadaného typu výběrového řízení. V souladu se zákonnými postupy proto rada města musela výběrové řízení zrušit. Okamžitě jsme však upravili kvalifikační podmínky, aby se do výběrového řízení mohlo přihlásit více firem a rozsah stavebních prací přitom zůstal zachován. Tento bod jsme zařadili na nejbližší možné jednání rady města, které se uskuteční ve středu 15. května.

Situace ve stavebnictví je v posledních letech velmi složitá a často se stává, že se do výběrového řízení nepřihlásí žádná firma. Přesto musíme dbát na to, aby vybraná firma byla zárukou, že rekonstrukce bude provedena kvalitně a včas.

Vytvořeno: 13. 5. 2019
Poslední aktualizace: 13. 5. 2019 12:14