Město Beroun získá zdarma dvě nové třídy pro MŠ Drašarova

Město Beroun může slavit další dotační úspěch v oblasti školství.

„V této dotaci je kromě rekonstrukce zahrnuto i kompletní vybavení školky. Ale to není jediná dobrá zpráva. Město Beroun má totiž na rekonstrukci této mateřské školy podepsanou smlouvu se společností Beroun Hills, s.r.o., která staví bytový komplex v těsné blízkosti komunitního centra. Díky zmíněné smlouvě tato firma uhradí zbylé náklady, město tak získá nové třídy bez využití městských prostředků,“ vysvětlil místostarosta Michal Mišina. Celkové náklady na novou školku včetně vybavení interiéru a pořízení hraček se pohybují kolem 7,6 milionu korun, z čehož dotace tvoří 49 % nákladů. Půjdou–li všechny práce dobře, je předpoklad otevření nových tříd v září 2019.

Zároveň díky výstavbě v přilehlém areálu dojde k rozšíření zahrady za komunitním centrem pro potřebu mateřinky. Děti budou moci dále využívat park, který bude na zahradu plynule navazovat.

Současně s výstavbou nových tříd v komunitním centru řeší vedení města ve spolupráci s Farní charitou Beroun stěhování stacionáře pro lidi bez domova do jiného objektu. V souvislosti s tím získalo město nabídku od Českých drah na odkup objektu na pravém břehu Litavky. „Tato lokalita je vhodná nejen pro přestěhování denního stacionáře, ale případně i pro přemístění azylového domu pro lidi bez přístřeší, který je v současné době v obytné zóně na Zavadilce,“ vysvětlil Michal Mišina. V tomto případě se počítá s využitím systému buněk, takže samotná realizace bude velmi rychlá.

Vytvořeno: 16. 11. 2018
Poslední aktualizace: 27. 11. 2018 12:32