Město připravuje obnovu a modernizaci veřejného osvětlení

osvětleníNízká míra investic do obnovy veřejného osvětlení (VO) v minulosti způsobuje v současné době městu problémy s jeho funkčností. V Berouně jsou místy i 50 let staré sloupy VO a stejně staré vedení.

Právě u těchto nejstarších rozvodů a lamp docházelo v průběhu roku k mnoha poruchám, které se dařilo postupně opravovat. S četností oprav se však navýšila potřeba finančních prostředků vynakládaných na tyto opravy a nyní ke konci roku je položka na údržbu téměř vyčerpána.

„Rozpočet města neumožňuje přesuny financí z jedné kapitoly do druhé bez schválení zastupitelstvem, a tudíž máme omezené možnosti finančního krytí potřebných oprav. V současné době jednáme o urychlených opravách nejen v ulici Karla Čapka, Hostímská a Havlíčkova, kde závady vyžadují výměnu podzemního vedení, ale i v ostatních lokalitách, kde dochází k drobnějším závadám. S vedením společnosti AVE, která má správu veřejného osvětlení na starosti, jednáme o možnostech řešení, abychom se v příštím roce vyvarovali podobných problémů,“ vysvětluje místostarosta Michal Mišina

S obnovou a modernizací veřejného osvětlení se počítá hlavně v budoucnu. Nebude to levná investice, a proto se bude město snažit získat vhodné dotace.  Jednou z podmínek žádosti bude zpracovaná koncepce VO, kterou město letos zadalo a nyní se zpracovává.

Vytvořeno: 30. 11. 2018
Poslední aktualizace: 30. 11. 2018 14:09