Město řeší otázku vyhlašování konkurzu na post ředitelů škol

Město řeší otázku vyhlašování konkurzu na post ředitelů škol 1Rada města Beroun se na svém lednovém zasedání zabývala návrhem postupného vyhlašování konkurzů na místa ředitelů příspěvkových organizací ve školství. Zmíněný návrh radě předložil místostarosta Dušan Tomčo, který má oblast školství ve své gesci.

Nově by město Beroun mohlo vypisovat konkurzní řízení na pozice ředitelů základních a mateřských škol zřizovaných městem Beroun vždy po ukončení šestiletého funkčního období. „Vidím to jako motivační krok pro stávající ředitele i jako možnost pro nové zájemce. Konkurz má dát všem ředitelům stejné podmínky a současně dát možnost jiným uchazečům,“ uvedl Dušan Tomčo.

K přijetí uvedeného návrhu zatím radní nenašli shodu, takže bude věcí dalšího jednání. „Zatím není nic definitivní. Je to jedna z variant, jak řešit výběrová řízení a nyní je prostor k diskuzi a zvážení všech kladů a záporů. O finální podobě rozhodne rada a je možné, že i já v průběhu tohoto projednávání dojdu k jinému závěru," uvedl Dušan Tomčo.

Vytvořeno: 6. 3. 2020
Poslední aktualizace: 11. 3. 2020 16:28