Obsah

Město řeší  suché stromy ohrožující bezpečnost

Typ: ostatní
V podzimních měsících probíhá v Berouně pravidelná údržba městské zeleně. Město má ve svém majetku přes 6000 stromů, z nichž pro letošní rok vytipovali pracovníci berounské radnice 25 stromů, které jsou suché nebo svým stavem ohrožují  bezpečnost lidí ve svém okolí. V období od 15. října do 15. listopadu proto dojde ke kácení těchto dřevin, převážně bříz bělokorých v 17 lokalitách, a to zejména na Velkém sídlišti, Městské hoře, v ulici U Nádraží nebo parčíku Na Vinici.

Ke špatnému stavu stromů výrazně přispělo loňské sucho. Pokácet bude nutné i topol u fotbalového hřiště v blízkosti in-line dráhy. Tento strom má nejen zhoršenou vitalitu a poškozený kořenový systém, ale také stabilitu. Je nakloněn k ploše hřiště a mohl by tak ohrozit v případě silného větru hráče i bruslaře. 

Odbor životního prostředí stanovil za pokácené stromy náhradní výsadbu. Do konce příštího roku by se tak mělo postupně vysadit 23 nových listnatých stromů a 80 ks keřů ve stejných lokalitách, kde došlo ke kácení. Výjimkou jsou pouze ta místa, kde prostorové možnosti novou výsadbu neumožňují. V těchto případech bude vybrána vhodnější lokalita. 

 


Vytvořeno: 14. 10. 2020
Poslední aktualizace: 14. 10. 2020 14:38
Autor: