Městské kamery usvědčily vandaly

I v období mimořádných opatření museli městští strážníci řešit případy, jejichž důsledkem bylo poškození městského i soukromého majetku. Jedním z nejčastějších „obětí“ vandalů se přitom v poslední době stává městský mobiliář. Jen v minulém týdnu byla při nepozorném parkování na Husově náměstí zničena litinová konstrukce dvou laviček a vyvrácena lampa před halou vlakového nádraží, do níž nacouval řidič vozidla zásobování.

Řidičským uměním neoplýval ani řidič vozidla Ford Transit, který naboural do auta stojícího přímo před budovou radnice. Ve dvou případech se díky kamerovým záznamům podařilo strážníkům usvědčit pachatele, které ve správním řízení čeká vedle pokuty a náhrady škody i zisk sedmi bodů za nedovolené opuštění místa nehody.
Opravy poškozeného majetku stojí městskou kasu nemalé finanční prostředky, vedení města proto apeluje na všechny občany, aby se k majetku nás všech chovali s větší pozorností, ohleduplností a zodpovědností.

Vytvořeno: 25. 5. 2020
Poslední aktualizace: 25. 5. 2020 16:59