Milá pozornost pro ty, kteří pomáhají

Kritické období, ve kterém se teď všichni nacházíme, má i své hrdiny. A nejsou to jen zdravotníci, sociální pracovníci, prodavačky, popeláři... Zkrátka ti, kteří se starají o to, abychom nouzový stav zvládli co nejlépe. Vedle nich je tu totiž i řada dalších lidí, kteří se v mezích svých možností snaží pomoci ostatním. Ať už jsou to dobrovolníci, kteří seniorům a postiženým dovážejí nákupy a léky, nebo ti, kteří doma šijí roušky a poskytují je nezištně ostatním. Nebo lidé, kteří doma na svých 3D tiskárnách vyrábějí pomůcky pro zdravotníky… Zkrátka právě v této náročné době se odkrývá řada krásných příběhů a objevujeme lidi se srdcem na správném místě.

Pomáhají nezištně a některé z nich se proto město ve spolupráci se společností Vinný košt rozhodlo odměnit milou pozorností. Tu věnovali právě majitelé Vinného koštu Lucie a Jiří Vrtišovi, kterým chceme touto cestou poděkovat za jejich úžasné gesto. Kromě dobrého, kvalitního vína přivezli například zdravé sirupy z rakytníku, minerální vody, čaje a další. Vedení města dary předá těm, se kterými v posledních týdnech spolupracovalo na zajištění důležitých potřeb pro občany Berouna. Nejspíš se nepodaří odměnit v tomto prvním kroku všechny, ale víme, že tito lidé pomoc nenabízejí kvůli odměně nebo darům, ale z obětavosti, ochoty pomoci jiným. Zkrátka nechtějí sedět doma s rukama v klíně a chtějí být užiteční. Moc si jejich činů vážíme, protože v těchto vypjatých chvílích se ukazuje síla našeho charakteru… DĚKUJEME.

Vytvořeno: 9. 4. 2020
Poslední aktualizace: 9. 4. 2020 13:56