Místostarosta Dušan Tomčo se setkal s majitelem Rehabilitační nemocnice Beroun

Setkání místostarosty Tomča s majitelem berounské nemocnice 1Koncem února se sešel berounský místostarosta Dušan Tomčo s majitelem holdingu Akeso Sotiriosem Zavalianisem, v jehož portfoliu je i Rehabilitační nemocnice Beroun.

Dušan Tomčo poblahopřál majiteli nemocnice k velkému úspěchu, kterým je získání ocenění Podnikatele roku Středočeského kraje. Především se však seznámil se zahájenou výstavbou objektu Centra duševního zdraví. Řeč padla i na nárůst těžké dopravy v přilehlé části Závodí. „Bohužel, ne všechnu zeminu nám odborníci doporučili ke zpětnému použití v našem areálu, jelikož se nedá řádně zhutnit, proto ji musíme odvážet pryč. Snažíme se však maximum zeminy deponovat u staveniště a zpětně ji použít přímo u nás. Aby byla dopravní zátěž, kterou pochopitelně takto rozsáhlý projekt obnáší, co nejmenší, domluvili jsme s firmou Švestka odvoz velkými nákladními vozy, aby počet jejich jízd byl co nejmenší. Odvezena už z areálu je zhruba polovina materiálu,“ vysvětlil berounskému místostarostovi Sotiros Zavalianis.

Zhruba miliardová investice do Centra duševního zdraví, určeného především pro léčení současných civilizačních chorob, nebude mít v České republice obdoby. Počítá i s rozsáhlými podzemními garážemi, velkou tělocvičnou, divadelním sálem a dalšími moderními prostory určenými k léčbě. Na stráni vedle objektu vyroste vinice. „Museli jsme budovu hodně zapustit do země, abychom nenarušili celkový architektonický ráz areálu nemocnice a pohled do údolí,“ dodává Sotirios Zavalianis.

Dušan Tomčo mimo jiné představil projekt sdílených elektrokol, jenž by měl být realizován v první polovině letošního roku a s majitelem nemocnice se domluvil, že jedna z dobíjecích stanic vznikne i zde. „Jsem rád, že Beroun má takto špičkové zdravotnické zařízení, jehož věhlas výrazně přesahuje náš region. Potěšila mě i informace, že její majitel chystá brzy vybudovat v areálu podobnou firemní mateřskou školku jako je již v Hořovicích. Plánovaná místa mohou pomoci umísťování dětí v předškolních zařízeních na území Berouna,“ řekl na závěr setkání Dušan Tomčo. (rd)

Vytvořeno: 1. 3. 2019
Poslední aktualizace: 3. 3. 2019 21:34