Možnosti výuky češtiny pro Ukrajince se rozšířily

kurzy češtinyDalší dva kurzy českého jazyka pro ukrajinské uprchlíky se tento týden otevřely v Jazykové škole PaedDr. Henrietty Mottlové v Plzeňské ulici. Od 16. května se k nim přidají ještě dva. Zřízení těchto kurzů iniciovalo město Beroun.

„Otázku jazykové bariéry řešíme průběžně. Již v dubnu jsme podpořili vznik jazykových kurzů v Jazykové škole Jill včetně financování prostřednictvím Nadace Tipsport. Nyní se nám podařilo kapacitu rozšířit o další čtyři kurzy, protože poptávka po výuce češtiny ze strany Ukrajinců stále stoupá. Zároveň hledáme i v tomto případě vhodné zdroje financování,“ připomněl místostarosta Dušan Tomčo.

Kurzy probíhají pravidelně několikrát v týdnu a v každém z nich je maximálně deset studentů. Registrace do kurzů probíhá v Centru pomoci v České ulici. Zájemci získají informace také na tel. čísle: 720 934 058.

Další jazykové kurzy pro ukrajinské uprchlíky pobíhají také v Městské knihovně.

Vytvořeno: 9. 5. 2022
Poslední aktualizace: 9. 5. 2022 14:40