Nechceme rozkopaný Beroun, nutná je ale spolupráce

Jak jsme veřejnost v minulém měsíci informovali, vedení města vyvíjí maximální úsilí, aby pokládka optických kabelů v Berouně byla co nejoptimálnější. Zástupci radnice svolali schůzku s poskytovateli datových služeb, na které řešili především synchronizaci kroků jednotlivých společností, aby se zamezilo opakovanému rozkopávání berounských ulic. Navíc se trasy pro optické kabely město snaží umístit především do míst, kde je v současnosti zpevněný povrch, jako jsou chodníky a komunikace.

Beroun bohužel jako další česká města má pod povrchem spleť nejrůznějších kabelů, potrubí a vedení, které zde byly položeny v uplynulých desetiletích. Často ale vedou nezpevněnými částmi města, například parky či předzahrádkami, a komplikují tak další výsadbu.

Město se proto nyní snaží tyto problémy eliminovat. Jak se ale ukázalo, tento postup v některých případech komplikují představitelé společenství vlastníků jednotek, tzv. SVJ. Ti jako majitelé pozemků kolem svých bytových domů si nechávají přípojky přivádět v různých místech. Proto město nyní na představitele SVJ apeluje, aby postupovali stejně jako Beroun a pokládku kabelů ke svým nemovitostem vedli jednou trasou, nejlépe chodníkem ke vchodu do objektu, nikoli přes zeleň.

Vytvořeno: 2. 3. 2020
Poslední aktualizace: 11. 3. 2020 16:29